Pilates Malzemeleri Nelerdir

Güçlü ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız, aradığınız egzersiz rejimini Pilates size sağlayabilir. Ayrıca, daha zarif bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Bir Pilates kursuna kayıt olacağınız gibi, evde de kolaylıkla Pilates yapabilirsiniz. Fakat, her halükarda bazı Pilates malzemelerine ihtiyacınız olacak. Kurslarda genellikle bu ekipman ve malzemeler size kursunuz tarafından sağlanıyor olsa da, evinizdeki çalışmalarınızı yapmaya başlamadan önce onları satın almanız gerekecek.

Piyasada satılan Pilates malzemelerinin onlarca farklı çeşidi vardır. Yeni başlayanların küçük ve taşınabilir malzemelerle başlamaları uygundur. Hareketlerinizde ilerledikçe ve deneyim kazandıkça, mekanik aletlere geçmeniz tavsiye edilir. Pilatese yeni başlayanların mekanik hiçbir alete ihtiyaçları yoktur. Pek çok Pilates malzemesinin amacı, vücudunuzu desteklemek ve egzersizlerden maksimumum yararı sağlamanızdır. Bu nedenledir ki, yaralanmaların önüne geçmek için bu ekipmanları edinmeniz oldukça mantıklı bir seçimdir:

Gelin pilates malzemeleri nelerdir hep birlikte öğrenelim.

En Önemli 5 Pilates Malzemesi

  • Pilates matı: Her çeşit Pilates için bir mata ihtiyacınız var. Pilates matları, özellikle sert yüzeylerdeki hareketleriniz esnasında, vücudunuzu destekler ve canınızın yanmasını ya da kaymanızı engeller.
  • Pilates Topu: Pilates malzemeleri nelerdir sorusuna en çok verilen cevap belki de Pilates topudur. Bu toplar çok kullanılan Pilates ekipmanları arasındadır. Toplar ile yapabileceğiniz pek çok hareket vardır. Genellikle denge ve koordinasyon gerektiren duruş hareketlerini yaptığınız esnada size yardımcı olur. Farklı ebatlarda çeşitleri bulunur.
  • Pilates Çemberi : Duruş bozukluklarını gidermek için mükemmel olan bu alet de, ana kas gruplarınızı çalıştırmanıza yardımcı olur. Ayak ve bacak hareketleri esnasında da kullanılır.
  • Direnç bantları: Pilates bantları da sahip olmanız gereken bir diğer ekipman. Pilates hareketleri esnasında, zorlanmadan esneyerek, hareketleri doğru ve efektif bir şekilde yapmanızı sağlar. Hepimizin vücudu ve kondisyonu farklı olacağı için, direnç bantları harika yardımcılardır.
  • Pilates Çubukları: Egzersiz çubukları da çok işinize yarayacaktır. Çeşitli hareketleri yapmanızda size kolaylık sağlar. Onlar sayesinde egzersizlerinizden daha çok verim alırsınız.

Pilates malzemeleri nelerdir diye düşünenler, bu 5 ekipmanı satın alarak ya da kullanarak Pilatese başlayabilirler. Bunların yanında Reformer olarak adlandırılan gelişmiş mekanik Pilates aleti, Pilates için özel sandalyeler ve Pilates masası ve Cadillac gibi özel ve ileri seviye ekipmanlar da mevcuttur.